Kto som a čo ponúkam?

Volám sa Veronika Janíková, som jazyková špecialistka, lektorka slovenského, anglického a holandského jazyka. Pomáham svojim klientom zamilovať si cudzí jazyk a naučiť sa ho používať  v bežnej aj profesionálnej komunikácii ako by to bol ich materinský jazyk.  Učím ich súvisle komunikovať ako aj vyjadrovať sa písomnou formou, porozumieť lepšie gramatike, naučiť sa myslieť a tvoriť v cudzom jazyku, odstrániť neistotu hovoriť pred publikom alebo s inými ľuďmi na verejnosti. So svojimi klientmi pracujem kolektívne v skupinách v počte 4 až 10 ľudí pre vysokú efektivitu celej skupiny, ako aj prostredníctvom individuálnych lekcií, na ktorých využívam analýzu, mentoring a koučing. Viac v sekcii Lektorka jazykov.

Mojimi klientmi sú prevažne majitelia firiem,ľudia z top manažmentu, študenti vysokých škôl, najmä  masmediálnej komunikácie, pracovníci IT sektoru so zameraním sa na IT terminológiu, či obchodnú – business angličtinu. Svoju prácu s klientom začínam úvodnou bezplatnou konzultáciou, na ktorej sa vzájomne s klientom spoznáme.

Som aj praktičkou a terapeutkou techniky Access Bars®, ktorá je jednou  z nástrojov Access Consciousness. Certifikát som získala v roku 2017, vo Viedni v Rakúsku, ktorá je facilitátorkou Access Bars® techniky a veľmi ma táto oblasť osobnostne posunula a pomohla som nielen sebe, ale aj iným  klientom či rodinným príslušníkom. ​V auguste v roku 2020 som získala druhú certifikáciu učenia Access Bars® u skvelého psychosomatika Tomáša Arupa Fodora (viac o nich TU). Mám za sebou viac ako 600 sedení a počet stále narastá, z ktorých si môžete niektoré recenzie pozrieť v sekcii Access Bars.
ACCESS BARS® je súčasťou nástrojov a procesov Access Consciousness.
Bars je 32 bodov v oblasti hlavy, niečo ako počítačová banka všetkých myšlienok, pocitov, emócií, postojov i presvedčenie, ktoré si počas života vytvárame a ktoré v nás zostávajú uložené. Pri terapii sa jemným dotykom správne kombinácie bodov rozprúdi ich energia. Potom informácie s negatívnym nábojom miznú, ako keď stlačíte tlačidlo delete na počítači. To nepotrebné sa vymaže a uvoľní sa priestor. Zmení sa váš doterajší spôsob nazerania na život. V krátkej dobe vnímate, že dochádza k zmenám, a aj vy sa stávate inými. Celý váš život sa môže zmeniť.
Za týmto spôsobom terapie si veľmi stojím a dovolím si tvrdiť, že som fakt v tom dobrá.

Pohybovo-tanečné terapie – s prvkami muzikoterapie
Som intuitívna tanečnica – v súčasnosti pôsobím vo svojom štúdiu, kde mám pravidelné lekcie intuitívneho tanca. V roku 2020 som pôsobila v pár centrách v Bratislave ( centrum Svet možností, Vitaja, Sagara štúdio a iné.) Hodiny vediem v dvoch jazykoch, záleží od účastníkov  (AJ, SJ) a hoci nie som vyštudovaný tanečný pedagóg, zastávam empirický prístup, zúčastnila som sa už rôznych druhov tanečných kurzov ako aj ekstatický tanec, scénické tance. Počas 6 ročného pôsobenia v Amsterdame som bola v intenzívnom nasadení v tanečnej škole Chalans Amsterdam, špecializovala som sa na na lyrical pole dance, s prvkami burlesque 4 roky, 1 rok som navštevovala Zhembrowsky školu moderného baletu, tiež v Amsterdame.
Prečo však intuitívny tanec? Nakoľko v súčasnosti pracujem s yogou – Mindfullness (všímavosť), tak ma tieto celé roky tréningov a vystupovaní priviedli na cestu k Intuitívneho tancu, pretože ma tam nasmerovalo moje srdce a podstata. A som rada, že som ho počúvla. Využívam hlavne empirický prístup k  tomuto tancu a študovala aj venovala som ho sama z dostupných zdrojov určených pre muzikterapeutov a tanečných terapeutov. Sama si skladám aj hudobné kompilácie, ako nástroj  muzikoterapie – link.

Nesnažím sa byť najlepšia, netúžim sa porovnávať s konkurenciou, snažím sa robiť to, čo chce moje telo, myseľ a spirit. Každý intuitívny tanec je autentický a teda aj ten môj, vychádzam z teoretických a empirických poznatkov a toto ma robí šťastnou, naplnenou a som rada, že môžem pomôcť ľuďom prekonať ich bariéry prostredníctvom tanečno-pohybovej terapie.