Hudba je čosi, čo celé veky pôsobí na človeka blahodárne, a práve preto by mohla byť pri akejkoľvek nerovnováhe pre mnohých z nás i pre deti nápomocná.
V mojom živote  má hudba nezastupiteľné miesto. Od nepamäti prenikal človek do hudobného sveta a svoje pocity vyjadroval tancom. Hudba sa začína spája s človekom už vo veľmi útlom veku. Dieťa ju vníma sluchom, ktorý je dôležitým predpokladom pre reč. Na zvuky dieťa reaguje už počas vnútromaternicového vývoja. Už pre plod je hudba podstatou nastávajúcej ľudskej potreby. Okrem iného milujem spev a chápem ho ako nástroj na vyjadrenie emócíí, patrí tiež do arteterapie.

Ako to vlastne celé u mňa začalo?
Spievam odmalička, krúžky, súťaže počas ZŠ  a SŠ neboli pre mňa žiadnou prekážkou a už od mala som vedela, že hudba má v mojom živote nezastupiteľné miesto. VŠ síce nebola na VŠMU v tom čase som kvôli pragmatickým dôvodom zvolila Marketingovú komunikáciu v masmédiách. Štúdium bolo kreatívne, no aj počas VŠ som sa venovala hudbe, no pomenej. Najkrajšie hudobné roky však boli v Amsterdame, počas môjho 6 ročného života v krajine plnej hudoných možností a okrem jam sessions som mala možnosť mať aj súkromné mini koncerty. V posledných dvoch rokoch v Amsterdame som sa venovala hre na piano, súkromne som navštevovala konzervatórium, no len 2 roky. Medzi veľmi dobrých učiteľov patril jednoznačne John Van Beest. Po návrate na Slovensko som znovu osviežila svoje hobby a talenty. V súčasnosti stále tvorím.

https://soundcloud.com/veronika-janikova